Chrystus Pantokrator ikona3

Ikona Chrystusa Pantokratora

Ikona Chrystusa Pantokratora - ręcznie pisana przez Ikonografa:

Wielkość:   24x30, 33x40

Technika: tempera jajowa

Materiał: deska lipowa, kowczeg, szpongi dębowe

Złocenia: tło, aureola, asist - złoto 24 karatowe

Dostępność: na zamówienie, czas oczekiwania 6-12 tyg.


Pytania? Zadzwoń: 519 186 774
Więcej szczegółów

Ikona Chrystusa Pantokratora

Ikona Chrystusa Pantokratora wykonana jest na desce lipowej, techniką tempera jajowa, ze złotymi zdobieniami: tłem, aureolą i asistem. Ikona Chrystusa Pantokratora Wszechwładcy z wyobrażeniem Jezusa Chrystusa do pasa otrzymało nazwę "Spas" czyli

Zbawiciel, Zbawca.

Zbawiciel ukazany jest w ujęciu półpostaciowym i różni się od innych ikon Chrystusa Pantokratora Zbawiciela jedynie miłosiernym wyrazem twarzy oraz gestem prawej dłoni, która zwrócona jest w kierunku serca. Ta Ikona Jezusa Chrystusa Pantokratora wlewa w serca modlących się nadzieję i wiarę w miłosierdzie boże. W lewej dłoni trzyma on otwartą Ewangelię symbolem Jego nauki i Prawa.  Kolory szat oznaczają boskość i władzę.

Wszechwładca

Oblicze na ikonie Wszechwładcy Chrystusa Zbawiciela ukazane jest na ikonie jako prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Druga Osoba Trójcy Świętej - Jezus Chrystus  „Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego”, stał się człowiekiem. „Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami” (J 1,14).

Cena Ikony Chrystusa Pantokratora Wszechwładcy

Ta piękna ikona to przykład klasycznej sztuki ikonopisarstwa. Ikona Chrystusa Pantokratora Zbawiciela powstała w Polsce, utworzona przez dyplomowanego Ikonografa. Jest podpisana IC XC (Jezus Chrystus). W pisanie ikony Chrystusa Pantokratora wkładamy wiele serca i czasu.

Ostatnio przeglądane

9 Inne ikony w tej samej kategorii