Cytaty

Ikona jest widzialnością niewidzialnego i nie mającego obrazu, ale przedstawianego w sposób cielesny ze względu na słabość naszego rozumienia.

Cześć oddawaną ikonom w Kościele porównać można do gorejącej świecy, której płomień nigdy nie gaśnie. Zapalona nie ręką człowieka-nie przestaje płonąć na wieki.

Ikona jest swego rodzaju oknem prowadzącym ku światu duchowemu.(...) Ikona - to dzieło bardziej modlitewne niż artystyczne. Ikona tworzona jest przez modlitwę i dla modlitwy.

Aktualności

Wiedza o Ikonach

Wiedza o Ikonach

Czym jest ikona ? - (z gr. eikon, "obraz", "wizerunek", "portret") nie jest tylko obrazem sakralnym ozdabiającym świątynie Kościołów wschodniochrześcijańskiego świata, lecz posiada całe bogactwo duchowe i przedstawia obraz zbawionego kosmosu.
Czytaj dalej
Autor

Autor

   W naszej pracowni ikonopisania powstają ikony pisane autorstwa dyplomowanego ikonografa po jedynej w Polsce współcześnie istniejącej tego typu szkole w Bielsku Podlaskim. Ikonograf przez 4 lata zgłębia sztukę pisania ikon Zapraszamy do galerii przedstawiającej pracę naszego ikonografa.
Czytaj dalej