św. Eliasz ikona

Ikona św. Eliasza

Ikona  św. Eliasza - ręcznie pisana przez Ikonografa:

Wielkość:  19x25, 24x30, 33x40

Technika: tempera jajowa

Materiał: deska lipowa, kowczeg, szpongi dębowe

Złocenia: tło, aureola - złoto 24 karatowe

Dostępność: na zamówienie, czas oczekiwania 6-12 tyg.


Pytania? Zadzwoń: 519 186 774

Więcej szczegółów

Ikona świętego Eliasza

Ikona św. Eliasza wykonana jest na desce lipowej, techniką tempera jajowa, ze złotym tłem i aureolą. Ikona świętego Eliasza przedstawia świętego jako człowieka starego odzianego w długą opończę, wykonaną z koziej skóry. Siwe włosy spadają na ramiona. Ma średniej długości brodę i bose stopy.

Prorok

Św. Eliasz był prorokiem w czasach panowania Króla Achaba. Dzięki gorliwej modlitwie proroka Eliasza ofiara dla prawdziwego Boga została przyjęta i spadł deszcz, a lud został nawrócony. Mimo cudu żona króla Achaba nadal prześladowała świętego, dlatego św. prorok Eliasz ukrył się na pustyni, gdzie objawił mu się Chrystus, podtrzymując go na duchu, a także posyłał kruka z pokarmem

Prorok Eliasz

został żywym wzięty do nieba i wzniósł się na wozie zaprzężonym w ogniste konie. Podczas wznoszenia się wozu do nóg jego ucznia proroka Elizeusza upadł płaszcz, a z nim dar proroctwa.

Cena Ikony św. Eliasza

Ta piękna ikona to przykład klasycznej sztuki ikonopisarstwa. Ikona św. Eliasza powstała w Polsce, utworzona przez dyplomowanego Ikonografa. W pisanie ikony św. Eliasza wkładamy wiele serca i czasu.

Ostatnio przeglądane

12 Inne ikony w tej samej kategorii